UG w Markuszowie 24-173 Markuszów ul. Marka Sobieskiego 1

Aktualnie znajdujesz się na stronie:
 
Serwis
 >> 
Aktualności

Kalendarium

Godzina:
a
Dziś jest: 24 maja 2018
Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Pogoda na dziś

Przetłumacz stronę

Aktualności

Procesja Bożego Ciała w Markuszowie - czwartek, 2014-06-19

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z obchodów  uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej  w Markuszowie

 

Fotorelacja

Rajd rowerowy nad jezioro Duży Ług promujący nowy szlak ornitologiczny - sobota, 2014-06-07

W sobotę 7 czerwca 2014 roku Dom Kultury zorganizował rajd rowerowy nad jezioro Duży Ług promujący nowy szlak ornitologiczny. W rajdzie wzięła udział kilkudziesięcioosobowa głupa dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Dzięki współpracy z Zespołem Szkół oraz Parafią, w rajdzie wzięli udział także uczniowie a nawet ministranci. Uczestnicy zapoznali się z bardzo atrakcyjnie położonym i dopiero co powstałym szlakiem ornitologicznym, dowiedzieli się także jakie gatunki ptaków można na nim zobaczyć lub usłyszeć. Zapoznali się z bardzo bogatą awifauną okolic Dużego Ługu, wypatrywali za pomocą lornetek różnych ptaków i kilka gatunków bezbłędnie rozpoznali. Dowiedzieli się jak wygląda np. bąk, derkacz, jaką mają wielkość i rozpiętość skrzydeł, kiedy gniazdują. Nie mogło oczywiście zabraknąć ogniska, pieczenia kiełbasek i zabaw na świeżym powietrzu. W Wólce Kątnej odpoczęliśmy pod specjalnie udostępnioną w tym celu wiatą rowerową, najmłodsi wyszaleli się na placu zabaw, w Bobowiskach nie mogło oczywiście zabraknąć lodów. Na końcu pobiliśmy rekord liczby osób, które zmieszczą się na markuszowskiej rzeźbie roweru. Ile osób się zmieściło? Policzcie sami. 
Wszyscy uczestnicy wrócili z rajdu uśmiechnięci, zadowoleni, opaleni i gotowi na kolejne wspólne wyjazdy rowerowe. Dziękuję wszystkim za wspólną podróż i obiecuję, że wkrótce zorganizuję kolejne wyjazdy. ;-)

Poniżej link do fotorelacji z imprezy:


Impreza "Kraina Jana Pocka - Posmakuj poezji" - niedziela, 2014-06-01

W niedzielę  1 czerwca o godzinie 14.00 w Zespole Szkół w Markuszowie ul. Lubelska 80. odbyła się impreza "Kraina Jana Pocka - Posmakuj poezji".
Impreza zgromadziła wyjątkowo liczną widownię, były wspaniałe występy przedszkolaków, przedstawienie ekologiczne, piosenki o tematyce ekologicznej, konkurs sprawdzający wiedzę na temat Jana Pocka, koncert chóru "Zorza", brawurowy występ kabaretu "Pod wydrwigroszem",pokazy strażackie i ratownictwa drogowego, liczne konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dla uczestników przygotowano warsztaty garncarskie cieszące się wyjątkowym zainteresowaniem, na smakoszy czekały różnorodne i pyszne potrawy regionalne. Były także warsztaty kulinarne, lepienie pierogów na czas, przygotowywanie naleśników tatarskich, wicie wianków, kiermasze itd. Piknik rodzinny rozpoczął cykl imprez związanych z obchodami 30. lecia reaktywacji gminy Markuszów. Promowała także walory kulturowe, historyczne, przyrodnicze, krajobrazowe i turystyczne krainy Jana Pocka. Bardzo dziękuję wszystkim za wspaniałe występy, pomoc przy organizacji i przeprowadzeniu imprezy. Trochę się wszyscy wspólnie pomęczyliśmy ale było warto ;-) 

poniżej fotorelacja z imprezy:

II Otwarte Zawody Siłowe Masiv Markuszów - sobota, 2014-05-31

II Otwarte Zawody Siłowe Masiv Markuszów

 

W sobotę 31 maja o godzinie 13.00 w Gminnym Domu Kultury w Markuszowie ul. Marka Sobieskiego 1, rozpoczną się II Otwarte Zawody Siłowe Masiv Markuszów. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na indywidualne i drużynowe zawody siłowe w czterech konkurencjach:
1.Wyciskanie na ławce płaskiej sztangi o wadze 70% mc+40kg
2.Ściąganie wyciągu górnego o wadze 50% mc+10kg
3.Martwy ciąg sztangą o wadze 80% mc+50kg
4.Wyciskanie na barki na suwnicy sztangi o wadze 50% mc+20kg (mc - masa ciała)
Maksymalny czas na wykonanie konkurencji 60 sekund.
Każdy z zawodników ma jedno podejście
Zawody bez podziału na kategorie wagowe.
Konkurencję wygrywa uczestnik, który uzyska najwyższą liczbę powtórzeń.
Zawody wygrywa uczestnik, który uzyska najwyższą liczbę punktów zsumowaną z czterech konkurencji.
Wygrywa drużyna, której zawodnicy uzyskają najwięcej punktów. (sumujemy punkty czterech najlepszych zawodników z drużyny)
Dla najlepszych zostały przygotowane atrakcyjne nagrody. 
Szczegóły można znaleźć na facebooku:  

 

 

Nauka angielskiego - sobota, 2013-08-31

Chcesz podciągnąć swój angielski? Chcesz opanować praktyczną znajomość angielskiego? Chcesz się przygotować do egzaminu z angielskiego? Chcesz się porozumiewać w tym języku? Ta oferta jest dla Ciebie. Zapraszamy na zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanego nauczyciela języka angielskiego, native speakera. Zajęcia będą się odbywały w Markuszowie. Serdecznie zapraszamy. Zapisy na stronie interentowej:

http://english-yes.pl/

facebook:

https://www.facebook.com/pages/Whats-the-word-for/511432722255982

 

 

Święto 3 Maja - fotorelacja z obchodów - piątek, 2013-05-03

Fotorelacja z gminnych obchodów 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

 

Przewodnik po KRAINIE ROWEROWEJ przy Bursztynowym Szlaku Greenways - wtorek, 2013-02-26

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z przewodnikiem opisującym wszystkie szlaki rowerowe w naszym subregionie. Kraina rowerowa przy Bursztynowym szlaku Greenways czeka na eksploratorów. Naprawdę warto. Więcej szczegółów w przewodniku.

Sławomir Łowczak

Dyrektor Gminnego Domu Kultury w Markuszowie

 

Przewodnik

XXIII Festiwal Piosenki Religijnej - niedziela, 2012-11-11

W niedzielę 11 listopada o godz. 13.30 w sali widowiskowej Gminnego Domu Kultury rozpoczął się XXIII Festiwal Piosenki Religijnej. Wzięło w nim 11 zespołów i solistów - łącznie prawie 200 osób.

Fotorelacja z Dożynek Powiatowych w Puławach - niedziela, 2012-08-26

Fotorelacja z dożynek powiatowych w Puławach 26.08.2012

W dniu 26 sierpnia Gminny Dom Kultury w Markuszowie wraz ze Stowarzyszeniem Kobiet Aktywnych reprezentowali naszą gminę na dożynkach powiatowych. Przygotowalismy specjalne interaktywne stoisko na którym mozna było zobaczyć jak wyglądały dawniej prwdziwe dozynki kończące zniwa na polu. Mozna było nie tylko zobaczyć przeciąganie przez kozę, usłyszeć polne dozynkowe piesni ale także spróbować kaszy ze skwarkami, chleba ze smalcem, kwasu chlebowego, podpiwku czy nalewki krzepiącej zmęczonych pracą żniwiarzy. Autentyczne, pieczołowicie odtworzone scenki z wykorzystaniem oryginalnych, czasem liczących ponad 100 lat narzędzi żniwnych przybliżyły mieszkańcom naszego regionu zanikające już dzisiaj żniwne tradycje i zwyczaje z nimi związane. Nasze stoisko było najliczniej oblegane przez publiczność i jednogłośnie uznane przez odwiedzających za najbardziej ciekawe i pomysłowe oraz za najładniejsze. Ale to nie wszystko, na naszym stoisku mozna było spróbować ponad trzydziestu różnych regionalnych potraw i nalewek, a na stoisku Skarbów Natury z Zabłocia także zdrowych i elkologicznych tłoczonych na zimno olejów. Oprawę Mszy św. zapewnił wspólnie z orkiestrą z Kurowa międzygminny chór Pokolenie, w którym zaśpiewał markuszowski chór Zorza. Koncert chóru, który rozpoczął część artystyczną dozynek wzbudził duże zainteresowanie i uznanie, czego wyrazem były rzęsiste oklaski publiczności. Markuszów na scenie zaprezentował ponadto świetny kabaret Pod Wydrwigroszem, który brawurowym wykonaniem skeczu pt. Chłop zdobył serca publiczności i otrzymał bardzo duże brawa. Wzięliśmy także udział w konkursie sołtysów a Zbigniew Pecio otrzymał nagrodę za osiągnięcia w rolnictwie. Potrawy i nalewki biorące udział w konkursach kulinarnych bardzo przypadły do gustu członkom komisji je oceniającychczego wyrazem były nagrody dla rolady dworskiej łosiowo-szpinakowej, zacierki markuszowskiej czy słonecznej nalewki mniszkowo-lipowej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dożynek powiatowych.

Copyright © 
GminaMarkuszow.pl
  
| Realizacja 
evosoft