UG w Markuszowie 24-173 Markuszów ul. Marka Sobieskiego 1

Aktualnie znajdujesz się na stronie:
 
Serwis
 >> 
Aktualności

Kalendarium

Godzina:
a
Dziś jest: 24 maja 2018
Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Pogoda na dziś

Przetłumacz stronę

Aktualności

"Sukces kadencji" - ogólnopolski sondaż - środa, 2014-11-12

Miło nam poinformować Państwa, że gmina Markuszów w najnowszym, ogólnopolskim rankingu gmin wiejskich obejmujących lata 2010-2014 zajęła najwyższe miejsce w powiecie puławskim.

Link do wyników rankingu

Gmina Markuszów zajęła 224 miejsce, następna w kolejności gmina Janowiec zajęła 671 miejsce, gmina Puławy zajęła 714 miejsce, Baranów był 921, sąsiadująca z nami gmina Kurów zajęła 1034 miejsce, gmina Żyrzyn 1140, gmina Końskowola 1220 a gmina Wąwolnica 1423.

W rankingu znalazło się 1571 gmin wiejskich z całej Polski.

Wyniki gminy Markuszów w kolejnych kadencjach:

Kadencja 2002-2006 - 469 miejsce w ogólnopolskim rankingu

Kadencja 2006-2010 - 873 miejsce w ogólnopolskim rankingu

Kadencja 2010-2014  - 224 miejsce w ogólnopolskim rankingu

 

Nauka gry na gitarze w Domu Kultury!!! - poniedziałek, 2014-10-06

Wszystkich zainteresowanych nauką od podstaw bądź rozwijaniem nabytych już umiejętności, zapraszamy na organizowane w Gminnym Domu Kultury w Markuszowie lekcje gry na gitarze.

Gitara

Zapisy w Gminnym Domu Kultury w Markuszowie

Pożegnanie wakacji - wycieczka rowerowa - sobota, 2014-09-20

Wycieczka rowerowa kończąca lato była bardzo udana. Dla uczestników zostało przygotowanych wiele atrakcji: były zabawy na placu zabaw w Wólce Kątnej. Gry w badmintona, w piłkę nożną, puszczanie latawców, nauka chodzenia na szczudłach a nawet gra w bilarda. Przygotowano także konkursy z nagrodami. Oczywiście piekliśmy słynne ziemniaki po markuszowsku, niektórzy próbowali ich po raz pierwszy - wszyscy uczestnicy orzekli że smakują rewelacyjne. W rajdzie udział wzięły dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe z terenu gminy Markuszów, dołączyli do nas także ministranci z ks. Ryszardem Dembowskim. Dziękuję wszystkim za udział i wspólną, udaną imprezę.

link do zdjęć

 

Od ziarenka przez młyn do bochenka - niedziela, 2014-08-31

Impreza bardzo się udała. Przybyło na nią naprawdę mnóstwo osób, gościliśmy nie tylko mieszkańców krainy Jana Pocka, ale licznie przybyli mieszkańcy gmin Kurów, Garbów, Jastków, Nałęczów itd. Słowem publiczność, goście i VIPy dopisali. Jak widać na zdjęciach, program i atrakcje przygotowane dla Was na imprezę promującą naszą lokalną kulturę bardzo się podobały. Impreza połączoną była z obchodami trzydziestolecia reaktywacji gminy Markuszów, towarzyszyło jej uroczyste otwarcie zbiornika wodnego w Kaleniu i tradycyjne gminne święto plonów. Oprócz występów artystycznych były warsztaty garncarskie, warsztaty kulinarne, degustacja potraw regionalnych wspólne malowanie obrazu, zjeżdżalnie, liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, imprezę zakończyła zabawa ludowa. Dziękuję wszystkim za przybycie i za udaną zabawę.


Link do zdjęć z imprezy

 

 

 

XV Spotkania Teatrów Wiejskich "Teatr w opłotkach" w Sitnie - niedziela, 2014-07-13

Nasze widowisko pt. „Na świętego Jana" było prezentowane już w Stoczku Łukowskim, Wólce Kątnej, a ostatnio w Sitnie gm. Borki, gdzie odbywały się XV Spotkania Teatrów Wiejskich „Teatr w opłotkach". Zostaliśmy tam zaproszeni.

Plakat z programem imprezy

Widowisko pt. „Na świętego Jana" zagrane przez aktorów z gminy Markuszów otworzyło imprezę. Widowisko prezentujące dawne zwyczaje, obrzędy i tradycje związanae z obchodami nocy świętojańskiej zostało przyjęte przez publiczność z bardzo dużym uznaniem. Zaproszeni goście, mieszkańcy kilkukrotnymi gromkimi brwiami nagrodzili wykonawców z Markuszowa. Oprócz zespołu Kalina z Markuszowa wystąpili także: zespół „Jarzębina" z Paszenek z przedstawieniem pt. „Pomoc sąsiedzka", zespół ludowy z Jabłonia z przedstawieniem pt. „Odwiedziny", zespół śpiewaczy z Gminnego Ośrodka Kultury w Borkach z/s w Woli Osowińskiej - zaprezentował fragment Wesela Woleńskiego pt. „Oczepiny”, Spotkania Teatralne zakończył występ Kabaretu Starszych Panien po reinkarnacji z programem pt. „Życie na Zadupiu”. Atmosfera imprezy była przyjazna i sympatyczna, publiczność liczna i aktywna, jednym słowem jubileuszowe XV Spotkania Teatrów Wiejskich w Sitnie, w których uczestniczyliśmy można zaliczyć do udanych i naprawdę wartościowych imprez promujących lokalną tradycję i kulturę.

Fotorelacja z imprezyXVII Biegi Uliczne - niedziela, 2014-06-29

W niedzielę 29 czerwca o godzinie 13.30 w Markuszowie rozpoczęły się XVII Biegi Uliczne zorganizowane przez Gminny Dom Kultury przy współpracy z Zespołem Szkół w Markuszowie i GKPiRPA. Impreza jest jedną z imprez towarzyszących obchodom 30. lecia reaktywacji gminy Markuszów i otworzyła wakacyjny program "Wakacje z GDK" przygotowany przez Dom Kultury dla dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy. W pięciu kategoriach wiekowych (do lat 7, klasy I-II, III-IV, V-VI, OPEN Gimnazjum i Dorośli) wzięło udział 44 osób. Dla wszystkich uczestników zostały przygotowane nagrody; były to śpiwory, materace do pływania, piłki plażowe, kółka do pływania, hula hop itp.. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

Do lat 7: I miejsce – Jakub Kimek, II miejsce – Magda Serewa, III miejsce – Julia Wankiewicz;

klasy I-II SP: I miejsce – Hubert Chabros, II miejsce – Jan Kozieł, III miejsce – Marta Adamkiewicz;

klasy III-IV SP: I miejsce – Sebastian Chabros, II miejsce – Mateusz Swaczyna, III miejsce – Marcel Antas;

klasy V-VI SP: I miejsce – Paweł Serewa, II miejsce – Karol Burek, III miejsce – Rafał Wójciak;

Kategoria Open (Gimnazjum i Dorośli): I miejsce – Sebastian Dec, II miejsce – Mateusz Gorecki, III miejsce – Beata Kozieł

Dziękuję wszystkim zawodnikom za udział, publiczności za doping, rodzicom za pomoc w zabezpieczeniu trasy, młodzieży za pomoc w przeprowadzeniu imprezy. Do zobaczenia za rok, na XVIII Biegach Ulicznych.


Fotorelacja z imprezy


Copyright © 
GminaMarkuszow.pl
  
| Realizacja 
evosoft