UG w Markuszowie 24-173 Markuszów ul. Marka Sobieskiego 1

Aktualnie znajdujesz się na stronie:
 
Serwis
 >> 
Kultura

Kalendarium

Godzina:
a
Dziś jest: 19 marca 2019
Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety

Pogoda na dziś

Przetłumacz stronę

Kultura

Wiersze Jana Pocka

Zbiór wierszy Jana Pocka

Jan Pocek cz.1

Pierwsza część opracowania o Janie Pocku napisana przez Józefa Ziębę

Jan Pocek cz.2

Druga część opracowania o Janie Pocku napisana przez Józefa Ziębę

Obchody 222 rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja w Markuszowie

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z gminnych obchodów 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych

Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych Gminy Markuszów jest organizacją pozarządową, skupiającą kilkadziesiąt kobiet z terenu całej Gminy Markuszów. Organizacja powstała w 2007 roku przy udziale Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli.

Dożynki Gminne w Łanach - 19.08.2012

W dniu 19 sierpnia w Łanach odbyły się Dożynki Gminne. Uroczyście poświęcono nowy Dom Ludowy, pogoda była bardzo ładna, więc zarówno goście jak i publiczność dopisali. Dla uczestników dożynek przygotowano bardzo interesujące występy artystyczne, liczne konkursy, darmowe zjeżdżalnie i wiele atrakcji. Imprezę zakończyła zabawa ludowa trwająca do godziny 3-ej w nocy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dożynek.

Wielki Bal Kostiumowy - 03.02.2013

W niedzielę 3 lutego w sali widowiskowej Domu Kultury odbył się Wielki Bal Kostiumowy. Dzieciom zapewniliśmy świetną zabawę, była nauka tańca, konkursy z nagrodami, malowanie twarzy, dla wszystkich dzieci słodki poczęstunek i wiele innych atrakcji. Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowniem licznych uczestników. Zobacz fotorelację z imprezy.

Dożynki Powiatowe w Puławach 26.08.2012

W dniu 26 sierpnia Gminny Dom Kultury w Markuszowie wraz ze Stowarzyszeniem Kobiet Aktywnych reprezentowali naszą gminę na dożynkach powiatowych. Przygotowalismy specjalne interaktywne stoisko na którym mozna było zobaczyć jak wyglądały dawniej prwdziwe dozynki kończące zniwa na polu. Mozna było nie tylko zobaczyć przeciąganie przez kozę, usłyszeć polne dozynkowe piesni ale także spróbować kaszy ze skwarkami, chleba ze smalcem, kwasu chlebowego, podpiwku czy nalewki krzepiącej zmęczonych pracą żniwiarzy. Autentyczne, pieczołowicie odtworzone scenki z wykorzystaniem oryginalnych, czasem liczących ponad 100 lat narzędzi żniwnych przybliżyły mieszkańcom naszego regionu zanikające już dzisiaj żniwne tradycje i zwyczaje z nimi związane. Nasze stoisko było najliczniej oblegane przez publiczność i jednogłośnie uznane przez odwiedzających za najbardziej ciekawe i pomysłowe oraz za najładniejsze. Ale to nie wszystko, na naszym stoisku mozna było spróbować ponad trzydziestu różnych regionalnych potraw i nalewek, a na stoisku Skarbów Natury z Zabłocia także zdrowych i elkologicznych tłoczonych na zimno olejów. Oprawę Mszy św. zapewnił wspólnie z orkiestrą z Kurowa międzygminny chór Pokolenie, w którym zaśpiewał markuszowski chór Zorza. Koncert chóru, który rozpoczął część artystyczną dozynek wzbudził duże zainteresowanie i uznanie, czego wyrazem były rzęsiste oklaski publiczności. Markuszów na scenie zaprezentował ponadto świetny kabaret Pod Wydrwigroszem, który brawurowym wykonaniem skeczu pt. Chłop zdobył serca publiczności i otrzymał bardzo duże brawa. Wzięliśmy także udział w konkursie sołtysów a Zbigniew Pecio otrzymał nagrodę za osiągnięcia w rolnictwie. Potrawy i nalewki biorące udział w konkursach kulinarnych bardzo przypadły do gustu członkom komisji je oceniającychczego wyrazem były nagrody dla rolady dworskiej łosiowo-szpinakowej, zacierki markuszowskiej czy słonecznej nalewki mniszkowo-lipowej.  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dożynek powiatowych.

Obchody 221 rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja w Markuszowie

 

 

3 maja


 Program obchodów 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Gminie Markuszów był bardzo interesujący.

 

Copyright © 
GminaMarkuszow.pl
  
| Realizacja 
evosoft