Jesteś tutaj > Aktualności W URZĘDZIE GMINY MAKUSZÓW RUSZYŁ PUNKT KONSULTACYJNY PROGRAMU „CZYSTE POWIETRZE”
Kraina rowerowa
Kraina rowerowa
Energia odnawialna w gminie Markuszów
Odnawialne Źródła Energii w Gminie Markuszów
Projekt - przebudowa  i modernizacja stacji  uzdatniania wody
Projekt - przebudowa i modernizacja stacji uzdatniania wody
Powiat  Puławski
Powiat Puławski
Miejsca Przyjazne  Rowerom i Izby  Produktu Lokalnego
Miejsca Przyjazne Rowerom i Izby Produktu Lokalnego
Parafia  pw. św. Józefa
Parafia pw. św. Józefa

Aktualności

Tablica graficzna z napisem Gminny Punkt Konsultacyjno-informacyjny programu "czyste powietrze" Opublikowano dn. 27-07-2021

W URZĘDZIE GMINY MAKUSZÓW RUSZYŁ PUNKT KONSULTACYJNY PROGRAMU „CZYSTE POWIETRZE”

W urzędzie gminy Markuszów uruchomiony został punkt konsultacyjny ogólnopolskiego programu „Czyste Powietrze”.

Miejsce to ma na celu ułatwienie mieszkańcom Gminy Markuszów aplikowanie o dofinansowanie na wymianę źródeł ciepła i kompleksową termomodernizację domu jednorodzinnego w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze.

Wszystkie formalności mieszkańcy będą mogli załatwić w swoim urzędzie bez konieczności wizyty w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Do naszych zadań będzie należało: udzielanie informacji o zasadach i warunkach Programu, pomoc w przygotowaniu wniosku i przekazanie go do WFOŚiGW, a także rozliczenie przyznanego dofinansowania. Takie rozwiązanie ma na celu ułatwienie mieszkańcom chcącym przystąpić do Programu załatwianie wszelkich formalności blisko swojego miejsca zamieszkania.

Wszystko po to, by poprawić jakość powietrza, którym oddychamy, a tym samym komfort życia naszych mieszkańców. Utworzenie punktu jest realizacją zawartego. porozumienia pomiędzy Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie a Gminą Markuszów.

Jak będzie działał Punkt?

Osobiste konsultacje będą możliwe po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się na wizytę. Konsultacje będą odbywały się w godzinach pracy urzędu: od poniedziałku do piątku w godzinach 10-12

Wystarczy zadzwonić pod nr 81 8818072 i umówić się na dogodny termin. Pytania będzie można również zadawać mailowo na adres: srodowisko@markuszow.pl

Punkt będzie zlokalizowany na parterze budynku urzędu gminy

Mamy nadzieję, że funkcjonowanie Punktu zachęci mieszkańców do skorzystania z dofinansowania m.in. do wymiany kotłów, przeprowadzenia prac termomodernizacyjnych, ale także wymiany stolarki okiennej, drzwiowej bądź docieplenia piwnic i stropów, a w efekcie do poprawy jakości powietrza na terenie naszej gminy.

Jakie są cele programu?

Poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

Dla kogo jest program?

Dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą o dochodzie rocznym nieprzekraczającym kwoty 100 000 zł.

Na co dofinansowanie?

Dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

O JAKĄ KWOTĘ MOŻNA SIĘ UBIEGAĆ?

Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania

i do 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania. Poziom dofinansowania zależny jest od dochodu wnioskodawcy.

Gdzie znajdę szczegóły Programu?

Wszystkie szczegóły programu oraz kalkulatory dotacji, grubości izolacji jak również lista zielonych urządzeń i materiałów znajdują się na stronie: https://czystepowietrze.gov.pl/czyste-powietrze/

W ramach uruchomienia punktu konsultacyjnego odbywać się będą spotkania informacyjne dla mieszkańców. Terminy i godziny spotkań będą podawane na bieżąco. Prosimy śledzić stronę gminy.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do korzystania z naszego Punktu!
Autor: Gmina Markuszów
Powrót
Drogi Gminne
Inwestycje Gminne
Wiryalny spacer po Gminie
Wirtualny spacer po Gminie
Nieodpłatna Pomoc Prawna
Nieodpłatna Pomoc Prawna
Video sesje
Video sesje