Jesteś tutaj > Aktualności Uwaga oszuści!
Kosz i worek na śmieci
Harmonogram odbioru odpadów na 2023 r.
Kraina rowerowa
Kraina rowerowa
Energia odnawialna w gminie Markuszów
Odnawialne Źródła Energii w Gminie Markuszów
Projekt - przebudowa  i modernizacja stacji  uzdatniania wody
Projekt - przebudowa i modernizacja stacji uzdatniania wody
Powiat  Puławski
Powiat Puławski
Miejsca Przyjazne  Rowerom i Izby  Produktu Lokalnego
Miejsca Przyjazne Rowerom i Izby Produktu Lokalnego
Parafia  pw. św. Józefa
Parafia pw. św. Józefa

Link do Lokalnego Katalogu Firm

Lokalny Katalog Firm

Aktualności

Herb na rozmytym tle Opublikowano dn. 22-05-2023

Uwaga oszuści!

Przestrzegamy mieszkańców przed firmami wykonawczymi, które w ostatnim czasie pojawiają się na terenie Gminy Markuszów oferując odpłatne usługi w zakresie dofinansowań do wymiany kotłów oraz sporządzenia wniosków w ramach Programu "Czyste Powietrze", powołując się na współpracę z Urzędem Gminy w Markuszowie lub Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska w Lublinie.

Gmina Markuszów, na podstawie porozumienia z WFOSiGW w Lublinie, prowadzi nieodpłatny punkt doradczy. Mieszkańcy naszej Gminy mogą za pośrednictwem tutejszego Urzędu złożyć wniosek o dotację oraz otrzymać bezpłatną pomoc w zakresie weryfikacji wniosku pod kątem wymagań programu.

W związku z licznymi pytaniami oraz zgłoszeniami telefonicznymi, które miały miejsce w ostatnich dniach, przestrzegamy mieszkańców przed pseudo-urzędowymi firmami oferującymi odpłatne usługi przygotowania wniosku o dotację,  których ulotki pojawiają się w Państwa skrzynkach pocztowych.

Firmy te sugerują, że realizują przy rzekomej współpracy z Urzędem Gminy w Markuszowie, WFOŚ w Lulblinie, Urzędem Marszałkowskim lub Unią Europejską, program antysmogowy wymiany pieców z dotacją. Taka współpraca firmy wykonawczej z Urzędem Gminy w Markuszowie jak i programami unijnymi, o których piszą, nie ma pokrycia w rzeczywistości.


Są to wyłącznie oferty próbujące nakłonić Państwa do zamówienia usługi instalacji nowego źródła ciepła bez jakiejkolwiek gwarancji na dotację czy refundację kosztów wymiany pieca. Mieszkańcy zainteresowani złożeniem wniosku w programie "Czyste Powietrze" powinni skontaktować się z pracownikiem Urzędu Gminy w Markuszowie w celu umówienia spotkania i bezpłatnej pomocy w przygotowaniu wniosku, złożenia jak i późniejszego rozliczenia. Termin składania wniosków w programie „Czyste Powietrze” trwa do 30 czerwca 2027 r. r a nie jak jest przesyłana informacja do sierpnia lub końca tego roku.

Punkt konsultacyjno-informacyjny programu "Czyste Powietrze" w Urzędzie Gminy jest czynny w każdy od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu.. Więcej informacji można uzyskać pod dedykowanym numerem telefonu 81 8818070,81 8818072


Autor: Gmina Markuszów
Powrót
Drogi Gminne
Inwestycje Gminne
Wiryalny spacer po Gminie
Wirtualny spacer po Gminie
Nieodpłatna Pomoc Prawna
Nieodpłatna Pomoc Prawna
Video sesje
Video sesje