Jesteś tutaj > Aktualności Światłowód w twoim domu
Kraina rowerowa
Kraina rowerowa
Energia odnawialna w gminie Markuszów
Energia odnawialna w gminie Markuszów
Projekt - przebudowa  i modernizacja stacji  uzdatniania wody
Projekt - przebudowa i modernizacja stacji uzdatniania wody
Powiat  Puławski
Powiat Puławski
Miejsca Przyjazne  Rowerom i Izby  Produktu Lokalnego
Miejsca Przyjazne Rowerom i Izby Produktu Lokalnego
Parafia  pw. św. Józefa
Parafia pw. św. Józefa

Aktualności

Zdjęcie Artykułu Opublikowano dn. 18-12-2019

Światłowód w twoim domu

Zgodnie z wytycznymi Europejskiej Agendy Cyfrowej, w 2021 roku każdy obywatel UE ma znajdować się w zasięgu internetowego łącza nie wolniejszego niż 30 Mb/s, a co najmniej połowa ma korzystać z Internetu z prędkością nie mniejszą niż 100 Mb/s.

Na obszarze Puławskim A obejmującym powiaty: łukowski, rycki i puławski projekt realizuje spółka FIBEE I, która m.in. na terenie Gminy Markuszów rozpoczyna budowę dostępowej sieci światłowodowej o wysokiej przepustowości (min. 100 Mb/s) i będzie jej hurtowym operatorem. Na obszarze Puławskim A zaplanowane jest doprowadzenie sieci do 31578 gospodarstw domowych i 127 jednostek oświatowych, dającej możliwość dostępu do szybkiego Internetu, usług telekomunikacyjnych oraz telewizji  cyfrowej różnych operatorów.
 
Wybudowanie sieci wymaga uzyskania zgody od wszystkich współwłaścicieli działek, przez które sieć będzie poprowadzona. Zawieranie zgód na  umieszczenie infrastruktury telekomunikacyjnej oraz inne zadania  związane z projektowaniem i budową sieci w imieniu FIBEE I realizuje  firma INVESTRADE Sp. z o.o.
 
Prosimy Mieszkańców Naszej Gminy o wsparcie i pomoc w realizacji  projektu, który pozwoli wyeliminować różnice w możliwościach dostępu do  szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach na terenie gminy.

Światłowód w twoim domu - Ulotka, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [2.33 MB]


Autor: Gmina Markuszów
Powrót
Drogi Gminne
Inwestycje Gminne
Wiryalny spacer po Gminie
Wirtualny spacer po Gminie
Nieodpłatna Pomoc Prawna
Nieodpłatna Pomoc Prawna
Video sesje
Video sesje