Jesteś tutaj > Kultura i turystyka Wakacje z Gminnym Domem Kultury w Markuszowie
Kraina rowerowa
Kraina rowerowa
Energia odnawialna w gminie Markuszów
Odnawialne Źródła Energii w Gminie Markuszów
Projekt - przebudowa  i modernizacja stacji  uzdatniania wody
Projekt - przebudowa i modernizacja stacji uzdatniania wody
Powiat  Puławski
Powiat Puławski
Miejsca Przyjazne  Rowerom i Izby  Produktu Lokalnego
Miejsca Przyjazne Rowerom i Izby Produktu Lokalnego

Parafia  pw. św. Józefa

Parafia pw. św. Józefa

Aktualności kulturalne i turystyczne

Wakacje z Gminnym Domem Kultury w Markuszowie Opublikowano dn. 15-07-2020

Wakacje z Gminnym Domem Kultury w Markuszowie

Gminny Dom Kultury w Markuszowie przygotował dla dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy ofertę wakacyjną. Ze względu na obostrzenia i wymogsanitarne związane z pandemią koronawirusa, wprowadziliśmy procedury i środki mające na celu zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa osób uczestniczących w naszych zajęciach (szczegóły znajdują się w „procedurach funkcjonowania GDK w związku z pandemią COVID-19” - wywieszonych w GDK i udostępnionych online). Prosimy o ich przestrzeganie – chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich.

Młodych mieszkańców zapraszamy do biblioteki, pomożemy wam wybrać lekką, wakacyjną lekturę. Warto zaprzyjaźnić się z książką – tym bardziej, że dla najaktywniejszych Czytelników przygotowaliśmy niespodziankę - Trzej młodzi czytelnicy, którzy w czasie wakacji przeczytają najwięcej książek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Markuszowie - w nagrodę pojadą na bezpłatną jednodniową wycieczkę do Warszawy zwiedzą ZOO, obejrzą film w kinie, dwiedzą McDonalda itd. Niech książka zostanie Twoim Przyjacielem - naprawdę warto!!!
 
Codziennie będzie można również pograć w tenisa stołowego, zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. „MOJA MAŁA OJCZYZNA”. Zdjęcia (w postaci elektronicznej) przyrodnicze, krajobrazowe, prezentujące zabytki, ciekawe miejsca z obszaru naszej gminy, przyjmowane będą w domu kultury do 15 sierpnia 2020 r.
 
W soboty od godz. 11.00 będą odbywały się zajęcia młodzieżowego kółka teatralnego pt. „Lato z Muminkami”, na pierwsze zajęcia zapraszamy w sobotę 18 lipca.
 
Organizujemy również wycieczki rowerowe w dn. 23 i 30 lipca (wyjazd spod GDK o godz. 10.00). Będą gry i zabawy oraz konkursy na świeżym powietrzu, ognisko i pieczenie kiełbasek.
 
Miłośników przygód i zagadek zapraszamy na quest – wyprawę odkrywców pt. „Markuszów – opowieści z historią w tle”. Chcesz spędzić czas w niebanalny i twórczy sposób? Interesują cię niezwykłe miejsca i wyjątkowe historie?
 
Zapraszamy do GDK – tu otrzymasz ulotkę questu. Naprawdę warto.
 

Autor: Gmina Markuszów
Powrót
Drogi Gminne
Inwestycje Gminne
Wiryalny spacer po Gminie
Wirtualny spacer po Gminie
Nieodpłatna Pomoc Prawna
Nieodpłatna Pomoc Prawna
Video sesje
Video sesje